Panevėžio mokslo ir technologijų parkui suteikta Jaunimo savanorius priimančios organizacijos akreditacija

63
Panevėžio mokslo ir technologijų parkui suteikta Jaunimo savanorius priimančios organizacijos akreditacija

Viešoji įstaiga „Panevėžio mokslo ir technologijų parkas“ (toliau – Parkas) sulaukė palankaus Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įvertinimo – Parkui iki 2024 m. birželio 1-osios suteikta Jaunimo savanorius priimančios organizacijos akreditacija suteikianti teisę priimti ir lydėti Jaunimo savanoriškos tarnybos (toliau – JST) programos savanorius.

Parko direktorė, o kartu ir būsima savanorių kuratorė, Neringa Trinskienė teigia, kad įstaiga visada laukia jaunimo – „Panevėžio mokslo ir technologijų parkas“ šiuolaikiška viešoji įstaiga, kurios pagrindinis tikslas – skatinti žinioms imlaus verslo kūrimąsi ir plėtrą bei vykdyti verslo inkubatoriaus funkcijas Panevėžyje. Įgyvendindamas savo tikslus, Parkas teikia renginių organizavimo, verslumo skatinimo, inkubavimo ir inovacijų paramos, verslo pradžios ir plėtros konsultavimo paslaugas, projektų jaunimui įgyvendinimo, ilgalaikės ir trumpalaikės patalpų nuomos paslaugas ir įgyvendina daug kitų naudingų veiklų Panevėžyje.

Mielas jaunimėli – junkis prie mūsų kolektyvo ir sykiu nuspręsime kokias veiklas įgyvendindamas(-a) jausiesi geriausiai, mokysimės ir augsime kartu. Parkas yra pasiruošęs užtikrinti JST atlikimui  būtinas 40 val./mėn., bei suteikti darbo vietą ir priemones, užtikrinti kokybišką ir savalaikį lydėjimą. Esame visiškai prisitaikę prie veiklų įgyvendinimo ir paslaugų teikimo klientams nuotolyje, tad galimos savanorystės veiklos ir karantino metu. Savanorius kviesime drauge įgyvendinti projektus jaunimui (verslumo skatinimo, švietimo ekologijos ir jaunimo politikos įgyvendinimo temomis), sudarysime sąlygas tobulėti efektyvios komunikacijos – veiklų viešinimo, straipsnių, socialinių tinklų pranešimų rengimo srityje. Labai laukiami pačių savanorių pasiūlymai dėl renginių, „flashmob“ akcijų, įgyvendinimo Panevėžyje. JST savanoriai kviečiami įgyti renginių organizavimo –  miesto bendruomenėms, politikams, verslininkams ar nevyriausybinių organizacijų atstovams patirties (nuo idėjos generavimo iki veiklų, komunikacijos planų rengimo/įgyvendinimo, finansavimo paieškos iki dalyvių registracijos, renginio vietos paruošimo, iki dokumentacijos sutvarkymo ir tinkamo įforminimo renginiams pasibaigus). Esame pasiruošę lydėti jaunus žmones tiek individualių, tiek grupinių veiklų metu, jiems patogiu laiku darbo dienomis.

Parko direktorė džiaugiasi, kad negausus VšĮ „Panevėžio mokslo ir technologijų parko“ kolektyvas,  turi sukaupęs daugiau negu 15 m. darbo su jaunimu, nevyriausybinėmis organizacijomis patirties. Esame pasiruošę suteikti jauniems žmonėms galimybę ne tik veikti kartu (Parke trumpalaikę savanorystę kasmet atlieka iki 15 jaunų žmonių, o mūsų globojamose įmonėse praktiką įgyvendina iki 15 jaunų žmonių kasmet), bet ir turėti nuoseklų palydėjimą ilgalaikės savanorystės metu, savanorystės išmokimų įsivardijimą ir jų pripažinimą bei galimybę pasinaudoti papildoma balo dalimi stojant į aukštąsias Lietuvos mokyklas.

Primename, kad Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) –  intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai vidutiniškai 40 val./mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje, kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi(e), mokosi įveikti sunkumus, mokosi apmąstyti patirtį bei įvardyti išmokimus, suformuluoti tobulėjimo kryptis.

JST programa – galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi. Savanoriai, kurie įgyvendina daugiau nei 3 mėnesius tarnybos, įgyja JST PAŽYMĖJIMĄ  – dokumentą patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, tačiau tik 6 mėn. (ne mažiau nei 35 val./mėn.) nenutrūkstama tarnyba suteikia 0,25 stojamojo balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas. Jaunimo savanoriškos tarnybos aprašą galite rasti čia. 

 

 

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *