Jaunieji kūrėjai savo idėjas įgyvendino gamtoje!

By in
Jaunieji kūrėjai savo idėjas įgyvendino gamtoje!

Panevėžio mokslo ir technologijų parkas (PMTP) organizavo naują renginį – Idėjų stovyklą. VšĮ „Versli Lietuva“ atstovai skaitė pranešimus apie verslo pradžią, jo formas, finansavimo galimybes, kaip pasirinkti verslą ir pan. Vyko sėkmių istorijų vakaras, kuriame savo patirtimi dalinosi PMTP robotikos projektų vadovas Vytautas Kalinauskas, kavinės „Kavalierius“ savininkas Justinas Dalinda ir kirpyklos „Alex Barber Shop“ įkūrėja Justina Jelinskė.

Kaip nesėkmės tapo sėkme kalbėjo stovyklos dalyvis „LuxeLum“ įkūrėjas Kipras Krasauskas, priešmokyklinio kontekstinio ugdymo įstaigos „Vaikystės sodas“ vadovė Monika Gritėnaitė ir Panevėžio mechatronikos centro direktorius Donatas Pelenis. Stovykloje buvo pristatytos 9 idėjos.

Dovilė ir Kotryna pristatė šunų reabilitacijos centro idėją. Merginos augintiniams Lietuvoje pasiūlė įsteigti kineziterapinės pagalbos paslaugas. Šis verslo planas laimėjo pirmą vietą už išsamias konkurentų ir tikslią finansinę analizes. VšĮ „Versli Lietuva“ atstovė Neringa Trinskienė patikino, jog su tokiu pristatymu būtų galima gauti ir finansavimą.

Dainius ir Dominyka pristatė išmaniosios perėjos idėją. Pasiūlyta įrengti šalia perėjų išmaniąją zoną, ant kurios užlipus žmogui įsižiebtų ženklo apšvietimas ar informuojančios lemputės, kad yra pėsčiųjų.

Jauniausios Idėjų stovyklos dalyvės Klaudijos. projektas skirtas pagyvinti ir nuspalvinti Panevėžio miesto gatves graffity piešiniais.

Vaikinų grupė – Donatas, Paulius, Gytautas, Mantas – sukūrė išmaniąją lempą, kuri atlieka ne tik apšvietimo funkciją, bet ir yra lentyna, ant kurios galima susidėti daiktus.

Dovydas sukūrė du projektus: interjero detalę – stalinę lempą, kurios šviesą veikia sklindančios muzikos garsai ir išmaniąsias stakles, skirtas darbams pagreitinti. Pasak jo, staklės galėtų atliktų trijų prietaisų darbą – būtų galima tiek deginti lazeriu, tiek frezuoti, piešti ar net spausdinti kaip su 3D spausdintuvu.

Mikas ir Andrius pristatė turizmo programėlę „Travel meet“, skirtą mėgstantiems keliauti, bet neturintiems su kuo. Joje žmonės registruojasi ir ieško aktyvų poilsį mėgstančių bendraminčių.

Raimundas kalbėjo apie išmaniojo namo programėlę. Jos pagalba galima valdyti name esančius įrengimus, tokius kaip šildymas, signalizacija ir kt.

Kipras ir Grasildė pasiūlė LuxeLum idėją – nestandartinius apšvietimo sprendimus renginiuose. Komanda pasiūlė nuomoti išmaniuosius stalus su LED apšvietimu, vandenyje plaukiojančius LED kubus ir kitas priemones. Idėjos autoriai verslo planą pristatė atlikę konkurentų analizę, tiksliai žinodami savo klientų auditoriją.

Lapkritį PMTP taip pat vyks Idėjų savaitgalis – tai 3 dienų iššūkis būsimiems verslininkams ir kūrėjams.